Bez kategorii

Komputery poleasingowe – kilka mniej oczywistych zalet

Nie tak dawno opisywaliśmy Państwu przyczyny drożyzny na rynku komputerowym. Nie ukrywamy, że naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest zakup poleasingowego komputera. Jednak cena to nie jedyna zaleta takiego sprzętu, co też postaramy się dziś Państwu naświetlić.

Komputery poleasignowe – jak to jest zrobione?

Największą zaletą komputerów poleasingowych – zarówno laptopów jak i desktopów – jest ich technologia wykonania. Komputery te nie są bowiem tanimi „składakami”. Gdy je projektowano, nie kładziono nacisku na jak najniższe koszty produkcji. Informatyczny sprzęt poleasingowy cechuje wytrzymałość. Nie oszczędzano tutaj na każdym kabelku i kondensatorze, jak ma to miejsce w przypadku sprzętu większości komputerów. Przekłada się to bezpośrednio na realną żywotność sprzętu. Co z tego, że komputer jest na gwarancji u producenta, skoro przez kilkanaście dni nie będzie można na nim pracować? Lepiej, żeby do takiej sytuacji w ogóle nie doszło.

Gruntowny przegląd

Porządne firmy sprzedające komputery poleasingowe poddają swój sprzęt serii testów. Sprawdzają znajdujące się w nim podzespoły, a gdy zachodzi taka potrzeba – wymieniają je. W Lapcenter idziemy o krok dalej. Nie tylko sprawdzamy jakość sprzętu, który sprzedamy później Państwu, ale również wybieramy najlepsze egzemplarze. Komputery pozbawione są rys, przetarć i śladów przewlekłego użytkowania. Dzięki temu kupując u nas, mogą Państwo liczyć na sprzęt najwyższej jakości.

Kolejną, mniej oczywistą zaletą komputerowego sprzętu poleasingowego są wyrobione gniazda. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać wadą, ale w praktyce jest dokładnie odwrotnie. Jako że w Lapcenter solidnie sprawdzamy sprzęt – nie ma mowy, aby były uszkodzone. Mówiąc, że gniazda są „wyrobione” mamy na myśli to, że bez problemu można do nich podłączyć sprzęt. Nie jest to tak oczywista sprawa w tanich, nowych laptopach. Dokładne procesy produkcyjne pozwalają oszczędzić na materiale, przez co wejścia USB, HDMI czy nawet słuchawkowe są bardzo ciasne. Zdarza się nawet, że ulegają one uszkodzeniu po pierwszym użyciu . Co ciekawe, może to sprawiać problemy przy gwarancji. Problemy te można zaobserwować w nowoczesnych urządzeniach i to nie tylko z segmentu budżetowego.

Komputery poleasingowe – możliwości rozbudowy

O ile w przypadku komputerów stacjonarnych nie ma problemów z rozbudową, o tyle jeżeli chodzi o laptopy sprawa wygląda inaczej. Nie każda z tych konstrukcji ma możliwość wymiany części. Laptopy budżetowe, ale również z najwyższej półki posiadają konstrukcje utrudniające rozbudowę. Jedno miejsce na dysk twardy, brak napędu optycznego czy nawet przylutowana pamięć operacyjna. To najczęstsze mankamenty współczesnych laptopów. Lapcenter oferuje możliwość rozbudowy pamięci operacyjnej, instalacji dodatkowych dysków (w tym szybkich SSD) bądź napędu optycznego.

System operacyjny

Windows 10 staje się powoli coraz to lepszym systemem operacyjnym – nie można temu zaprzeczyć. Niestety ciągle miewa problemy z oprogramowaniem pisanym specjalnie na potrzeby danej firmy, szczególnie tym starszym. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce w Państwa firmie, to poleasingowy komputer z Windows 7 jest idealnym rozwiązaniem. Znalezienie fabrycznie nowego komputera z tym systemem operacyjnym jest obecnie prawie niemożliwe.

Cena, cena i jeszcze raz wydajność.

Decydując się na sprzęt poleasingowy, wcale nie skazujemy się na sprzęt, który będzie sprawiał problemy wydajnościowe albo lada dzień okaże się zbyt słaby. Najczęściej spotykane procesory należą do serii i3 oraz i5 starszych generacji. Oferują one wydajność konkurencyjną wobec procesorów w laptopach i komputerach o tych samych cenach. Jeżeli potrzebujemy wyposażyć kilka osób z działu finansowego w niezawodny i tani sprzęt, albo potrzebujemy czegoś odpornego dla naszych handlowców pracujących w terenie – komputery poleasingowe są idealnym rozwiązaniem. Dla nowych firm istotnym może okazać się zamknięcie się w limicie kosztów trwałych na poziomie 10 000 zł, co pozwoli na wygodniejsze rozliczenie się z urzędem skarbowym. Kupując tańszy a jednocześnie sprawdzony i wydajny komputer poleasingowy możemy to znacznie łatwiej osiągnąć.

lapcenter.pl

Outlet laptopów i komputerów biznesowych najlepszych marek m.in. DELL i LENOVO. Zajmujemy się dystrybucją sprzętu poleasingowego najwyższej jakości klasy A+/A/A- oraz oferujemy kompleksowe usługi serwisowe. Zapraszamy na stronę www.lapcenter.pl oraz do salonu w Białymstoku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close